Witamy w Przychodni Specjalistycznej MD CLINIC PRAGA!

W ramach przychodni MD CLINIC PRAGA, oferujemy konsultacje specjalistów z wielu dziedzin medycznych, oferujemy także pełny zakres badań laboratoryjnych, jak również badania diagnostyczne na wysoce specjalistycznym sprzęcie medycznym.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-20.00
oraz w soboty w godzinach: 8.00-15.00

 

Poznaj naszych wszystkich specjalistów!

 

Bielarska Agnieszka lek. Agnieszka Bielarska chirurg, chirurg plastyczny

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Z Chirurgią Ogólną i Chirurgią Plastyczną jest związana od czasu stażu podyplomowego, gdzie początkowo w ramach wolontariatu pracowała w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń WIM. Po skończeniu studiów wstąpiła w szeregi lekarzy wojskowych. Od 2005 roku jest związana z Wojskowym Instytutem Medycznym - początkowo specjalizowała się w Chirurgii Ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej, którą ukończyła z tytułem specjalisty Chirurgii Ogólnej w 2012 roku. Ukończyła studia doktoranckie i jest w trakcie pisania pracy doktorskiej. Od 2010 roku jest związana z Kliniką Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Leczenia Oparzeń WIM jako Starszy Asystent. Specjalizację z Chirurgii Plastycznej rozpoczęła w 2015 roku. Od około 6 lat dyżuruje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym WIM. Ma kilkuletni staż pracy w poradniach chirurgicznych. Jest współautorem wielu publikacji z zakresu leczenia ran, leczenia oparzeń.

Zajmuje się leczeniem chorób chirurgicznych, włókniaków, kępek żółtych, kaszaków, zespołu cieśni nadgarstka, przykurczu Dupuyterna, palca trzaskającego, guzków reumatoidalnych na palcach, ganglionu, stanów po urazie ścięgien, chirurgii ręki, usuwaniem zmian na twarzy.

piątki
więcej  
Bizoń Magdalena dr Magdalena Bizoń ginekolog

Jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z zarządzania organizacjami ochrony zdrowia w Szkole Głównej Handlowej.

Obecnie pracuje w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego WUM mieszczącej się w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim, gdzie specjalizuje się w zakresie położnictwa i ginekologii oraz odbywa studia doktoranckie, w trakcie których zajmuje się chorobami sromu. Prowadzi także zajęcia ze studentami polsko- i angielskojęzycznymi oraz jest jednym z opiekunów Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice. Uczestniczy w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach, gdzie systematycznie poszerza swoją wiedzę z zakresu ginekologii i położnictwa oraz ultrasonografii.

Zajmuje się leczeniem chorób ginekologicznych, zaburzeń miesiączkowania, menopauzy, endometriozy, nadżerkami szyjki macicy, mięśniakami macicy, zespołem policystycznych jajników, bolesnym miesiączkowaniem.

wtorki
więcej  
Brociek Agnieszka lek. Agnieszka Brociek laryngolog
wtorki
więcej  
Broda Marcin lek. Marcin Broda laryngolog

Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

Pracował jako asystent w Klinice Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie, a także na Oddziale Otolaryngologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Specjalizuje się w otolaryngologii. 

piątki
więcej  
Deszczyński Jarosław prof. Jarosław Deszczyński ortopeda

Lorem...

poniedziałki
więcej  
Guz Agnieszka mgr Agnieszka Guz fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Pracuje zawodowo od 2010 roku. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach z dziedziny nowoczesnej fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii bólu kręgosłupa i stawów obwodowych. Ma także duże doświadczenie w pracy z pacjentami po operacjach ortopedycznych w obrębie stawu kolanowego i biodrowego.

Pracuje w modelu holistycznym, to znaczy patrzy całościowo na pacjenta. Ogromną uwagę przywiązuje do edukacji pacjenta w zakresie profilaktyki urazów i bólu

Ukończone kursy:

Terapia manualna wg Lewitta Manipulacje krótkodźwigniowe HLVA Techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego Badanie i Leczenie Punktów Spustowych Kinezjotaping PNF

 

 

 

 

poniedziałki, wtorki, środy, czwartki
więcej  
Jopowicz Robert lek. Robert Jopowicz ortopeda

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Zajmuje się leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób stawów. Specjalizuje się w chirurgii ortopedycznej stawu kolanowego, ze szczególnym uwzględnieniem małoinwazyjnych technik artroskopowych.

W swojej praktyce wykorzystuje USG w kompleksowej diagnostyce ortopedycznej (konsultacje ortopedyczne z badaniem USG). Rocznie wykonuje około 500 operacji, w tym ok. 200 operacji stawu kolanowego: rekonstrukcje więzadeł (ACL, PCL, PLC, ALL, MPFL, rekonstrukcje wielowięzadłowe), operacje rekonstrukcyjne stawu kolanowego (zabiegi naprawy uszkodzeń łąkotek, chrząstki, osteotomie), endoprotezoplastyka (protezy jednoprzedziałowe),stabilizacja złamań w obrębie stawu kolanowego. Wykonuje operacje z zakresu chirurgii urazowej narządu ruchu – traumatologii m.in.: leczenie złamań kości i urazów stawów z wykorzystaniem najnowszych metod stabilizacji, zaopatrzenie uszkodzeń sportowych np. rekonstrukcja ścięgna piętowego (Achillesa), leczenie ostrych i przewlekłych niestabilności stawów. Stosuje biologiczne metody leczenia z możliwością kontroli iniekcji pod USG: terapia czynnikami wzrostu – osocze bogatopłytkowe, terapia kwasem hialuronowym, terapia komórkami macierzystymi. Uczestniczył i wykładał na konferencjach krajowych i międzynarodowych dotyczących nowoczesnych metod leczenia stawów. Odbył liczne szkolenia praktyczne z zakresu artroskopii i protezoplastyki stawu kolanowego, operacyjnych technik w zakresie artroskopii stawu skokowego, stawu biodrowego, barku, nadgarstka.

Uczestnik studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zajmuje się leczeniem kontuzji sportowych, uszkodzenia wiązadeł, chorób stawów, chondromalacji, chorób zwyrodnieniowych, bóli kolana, stanów pourazowych, bóli biodra, zespołów przeciążeniowych, chorób ścięgien, uszkodzeń ścięgien, łokcia tenisisty, biodra trzaskającego, palucha koślawego, palca trzaskającego, złamań, skręceń stawów, uszkodzeniami narządu ruchu, zespołu bolesnego barku, zespołu ciasnoty podbarkowej, zespołu cieśni, zespołu de Queryiana, zespołu cieśni nadgarstka, chorób i urazów stawu kolanowego.

czwartki
więcej  
Karpińska Wanda lek. Wanda Karpińska pulmonolog

Lekarz chorób wewnętrznych oraz specjalista chorób płuc, z trzydziestodwuletnią praktyką zawodową.Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Chorób płuc, gdzie przez wiele lat sprawowała funkcję ordynatora oddziału. Zajmuje się leczeniem takich schorzeń układu oddechowego, jak przewlekłe i ostre schorzenia zapalne, astma oskrzelowa, pochp, sarkoidoza, choroby płuc śródmiąższowe, gruźlica. Specjalizuje się w diagnostyce nieprawidłowości w kontrolnych badaniach radiologicznych klatki piersiowej oraz w diagnostyce i leczeniu nowotworów układu oddechowego.

Przyjmuje pacjentów od 16 r. ż.

środy
więcej  
Kłoda Maria dr n. o zdr. Maria Kłoda fizjoterapeuta

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale Rehabilitacja Ruchowa ze specjalizacją pierwszego stopnia w zakresie rehabilitacji ruchowej (Warszawa 3.11.1999) oraz drugiego stopnia w zakresie rehabilitacji ruchowej (Nr 41828/34/I / 2007 – Warszawa 7.11.2007).

W 2015 uzyskała tytuł Doktora Nauk o Zdrowiu, Specjalność Fizjoterapia na Wydziale Nauki o Zdrowiu WUM. Temat pracy – Ocena równowagi statycznej i dynamicznej pacjentów z chorobą Parkinsona”.

Jest Adiunktem w Zakładzie Rehabilitacji Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz koordynatorem zespołu fizjoterapeutów w Zespole Oddziałów Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego (Klinika Neurologii Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego).

Ukończone kursy:

„PNF podstawowy” Reha Plus 25.02-1.03 i 8-12.04.2006 Warszawa Instruktor Nornic Walking nr certyfikatu 0170/J/2007 Instruktor Gymstick nr licencji 74/G/2007 „KinesioTaping – podstawowy” 16-17.06.2007 Warszawa „PNF w leczeniu bólów krzyża” Reha Plus 7-9.09.2007 Warszawa „The Redcord Education Program S-E-T Adwanced Level 1” 6 7.10.2007 Warszawa “PNF w połączeniu z terapią manualną i neuromobilizacjami”- Reha Plus28 – 30.03.2008 Warszawa „Ocena i reedukacja równowagi, stabilności i kontroli sensomotorycznej – podstawy teoretyczne oraz aspekty praktyczne”- TECHNOMEX27 – 29.10.2008 Kołobrzeg „PNF rozwijający” Reha Plus 2-7.10.2009 uzyskanie tytułu Dyplomowany Terapeuta PNF „PNF w neurologii” kliniczny Reha Plus 3-7.06.2010 Warszawa „Analiza Radiologiczna w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu” Centrum Rehabilitacji KINEZIO, 8-9.10.2011 Warszawa, nr szkolenia 1/2011/RTG/PL „Urazy czaszkowo/mózgowe” Reha Plus 30/31.08.2012 Kraków „Funkcjonalna fizjoterapia pacjentów po ogniskowym uszkodzeniu mózgu” / Reha Plus część 1 4-6.10.2012 Kraków część 2 15-17.11.2012 Kraków część 3 13-15.12.2012 Kraków „Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej” część 1 30.05 – 1.06.2014 Pabianice część 2 6-8.06.2014 Pabianice „Analiza i terapia zaburzeń chodu” Reha Plus 20-24.08.2014 Warszawa „Funkcjonalna terapia powięziowa” Reha Plus 15-17.05.2015 Kraków

 

Autorka i współautorka 25 publikacji oraz ponad 30 doniesień zjazdowych na konferencjach i sympozjach o tematyce rehabilitacyjnej, neurologicznej i sportowej.

piątki
więcej  
Korczyński Piotr dr n. med. Piotr Korczyński pulmonolog, internista

Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy odbywał w SPCSK przy ul. Banacha 1a w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, gdzie pracuje do dzisiaj, obecnie na stanowisku Adiunkta. Początek swojej kariery lekarskiej związał szczególnie z diagnostyką i leczeniem chorych z obserwowanymi bezdechami w czasie snu oraz patologicznym chrapaniem. Zainteresowania medycyną snu przełożyły się również na jego pracę naukową. Jest autorem i współautorem ponad 40 publikacji związanych również z problematyką oddychania w czasie snu. Uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych zjazdach jako autor doniesień naukowych. W 2005 otrzymał wyróżnienie dla młodego pneumonologa.za publikację dotycząca zastosowania protez stomatologicznych w leczeniu obturacyjnego bezdechu podczas snu, które to wyróżnienie przyznało mu Polskie Towarzystwo Chorób Płuc. W latach 2009-2011 otrzymywał rokrocznie nagrodę Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prace naukowe. Swoją pracę naukową zwieńczył obroną pracy doktorskiej, za którą I Wydział Lekarski przyznał mu wyróżnienie.

Specjalizację z chorób wewnętrznych uzyskał w 2004 roku, specjalizację z chorób płuc w 2007 roku. Pracując na pełnoprofilowym oddziale pulmonologicznym ma możliwość diagnozowania i leczenia wszystkich chorób tej specjalizacji, od problemów przewlekłego kaszlu, zaburzeń oddychania w czasie snu (bezdech i chrapanie), po infekcje układu oddechowego oraz diagnostykę onkologiczną i gruźlicę. Posiada również doświadczenie w zakresie inwazyjnej diagnostyki pulmonologicznej, wykonuje bronchoskopie, torakoskopie oraz nowoczesne zabiegi diagnostyczne z użyciem wewnątrzoskrzelowego USG.

Zajmuje się leczeniem POChP – przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, astmy, infekcji dróg oddechowych, duszności, kaszlu, chorób laryngologicznych, bezdechu sennego, zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc, zapalenia płuc, chrapaniem, cpap.

wtorki
więcej  
Krzesiński Paweł dr hab. n. med. Paweł Krzesiński kardiolog

Jest Kierownikiem Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego oraz konsultantem Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie kardiologii.

Studia na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ukończył jako prymus, za co został nagrodzony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej białą bronią.

Od 2005 roku jest związany z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, a w 2017 roku - kardiologii. Rozwój zawodowy łączy z działalnością naukową. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, w 2016 roku - doktora habilitowanego na odstawie osiągnięcia naukowego ,, Zastosowanie kardiografii impedancyjnej w diagnostyce i optymalizacji leczenia chorych z nadciśnieniem tętniczym".

Regularnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych, podnosząc swoje kwalifikacje i przekazując swoje doświadczenia innym.

Jako cel stawia sobie skuteczną diagnostykę i optymalizację leczenia poprzez dopasowanie go do indywidualnych problemów zdrowotnych pacjenta.

Zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, choroby wieńcowej, zaburzeniami rytmu serca, omdleń.

poniedziałki
więcej  
Księżopolska-Oziębło Katarzyna lek. Katarzyna Księżopolska-Oziębło dermatolog

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pracuje w Klinice Dermatologicznej CSK MON Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie specjalizuje się w dermatologii i wenerologii.Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Przyjmuje zarówno dorosłych jak i dzieci. Wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

środy
więcej  
Matysiak Agnieszka lek. Agnieszka Matysiak ginekolog, położnik

Specjalista ginekologii i położnictwa. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym "Inflancka" w Warszawie.Specjalizuje się w prowadzeniu ciąży, badaniach prenatalnych oraz schorzeniach ginekologicznych narządu rodnego. Zajmuje się leczeniem pacjentek z zespołami hiperandrogenizacji i wiążącymi się z nimi zaburzeniami miesiączkowania.Zwolenniczka holistycznego podejścia do zdrowia i piękna kobiety. Poza ginekologią interesuje się również medycyną estetyczną.

Członkini Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Fundacji Medycyny Płodowej.

soboty
więcej  
Miłek Tomasz dr n. med. Tomasz Miłek chirurg, chirurg onkolog

Pracownik naukowy, starszy asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej.

Leczenie ran przewlekłych metodami klasycznymi oraz osoczem bogatopłytkowym.

wtorki
więcej  
Mościcki Łukasz lek. Łukasz Mościcki ortopeda

Odbył staż z zakresu ortopedii w Carolina Medical Center.

W czasach studenckich brał udział w programie międzynarodowej wymiany studenckiej ERASMUS oraz działał w Biurze Karier.

Od 5 lat pomaga pacjentom w Warszawie.

środy
więcej  
Nagel Paula mgr Paula Nagel dietetyk

Absolwentka Politechniki Łódzkiej na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz studiów podyplomowych z zakresu dietetyki klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Doświadczenie i umiejętności pracy z pacjentem zdobyła w Instytucie Żywności i Żywienia oraz w trakcie pracy jako dietetyk kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.Promotorka zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Zasady, które wprowadza w życie swoich pacjentów, praktykuje również sama. Autorka wielu publikacji popularnonaukowych oraz aktywny uczestnik konferencji poświęconych żywności i żywieniu.Specjalizuje się w skutecznym odchudzaniu osób dorosłych, chorobach dietozależnych i żywieniu w nowotworach.

poniedziałki, wtorki, piątki
więcej  
Olejniczak Blanka mgr Blanka Olejniczak fizjoterapeuta

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Kursy i szkolenia:

Dyplomowany terapeuta Medycyny Ortopedycznej wg. Cyriaxa Dyplomowany terapeuta Praskiej Szkoły Medycyny Manualnej wg koncepcji K. Lewita Kinesiology Taping według standardów K-Active Association Kurs podstawowy koncepcji PNF Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF 1 i PNF 2 – M. Knott Concept )

Specjelizuje się w:

Terapia pacjentów z bólami kręgosłupa Terapia kobiet w ciąży z bólami kręgosłupa Terapia pacjentów po urazach ortopedycznych Terapia pacjentów z dolegliwościami bólowymi stawów obwodowych
wtorki, czwartki
więcej  
Osiecka Anna mgr Anna Osiecka dietetyk

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jest dietetykiem nie tylko z wykształcenia ale przede wszystkim z pasji. Posiada doświadczenie w pracy z osobami starszymi, pacjentami z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, nadwagą i otyłością. Pomaga zmieniać nawyki żywieniowe, modyfikować dietę tak, aby polepszyć samopoczucie oraz wyniki badań biochemicznych. Układa indywidualne jadłospisy dostosowane do trybu życia i stanu zdrowia.Dba o dobry kontakt z pacjentem, ponieważ jego sukces to jej sukces.

 

 

piątki
więcej  
Owczarek Dariusz lek. Dariusz Owczarek ortopeda

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie.

soboty
więcej  
Pytlakowski Artur lek. Artur Pytlakowski ortopeda

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Otwarty przewód doktorski z zakresu chirurgii kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. 

Usługi:

konsultacje ortopedyczne punkcje stawów punkcje torbieli, ganglionów blokady punktów spustu bólu blokady stawów międzywyrostkowych kręgosłupa iniekcje dostawowe z kwasu hialuronowego, kolagenu podawanie osocza bogatopłytkowego podawanie komórek macierzystych leczenie nieoperacyjne: łokcia tenisisty łokcia golfisty chondromalacji zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego (gonartrozy) zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego (koksartrozy) zapaleń kaletek stawu łokciowego, biodrowego, kolanowego zapalenia rozcięgna podeszwowego (ostrogi piętowej) zespołu Sudecka metatarsalgii przewlekłego zapalenia ścięgna Achillesa skręcenia stawu skokowego, kolanowego zespoły bolesnego barku zespół de Quervaina leczenie operacyjne: zespolenia złamań kości kończyny górnej: złamania kości paliczków i śródręcza złamania końca dalszego kości promieniowej (metodą na zamknięto drutami K i na otwarto z użyciem płyty dedykowanej) złamania kości przedramienia złamania głowy kości promieniowej złamania wyrostka łokciowego złamania główki i głowy kości ramiennej złamania trzonu kości ramiennejzłamania obojczyka zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego zespolenia złamań kości kończyny dolnej: złamania kości paliczków i śródstopia złamania kostek golenizłamania kości piętowej złamania typu pylonzłamania trzonu kości piszczelowej złamania kłykci kości piszczelowej złamania rzepkizłamania końca dalszego kości udowej złamania trzonu kości udowej złamania przezkrętarzowe kości udowej złamania szyjki kości udowej (zamknięta repozycja i stabilizacja śrubami kaniulowanymi; endoprotezoplastyka połowicza) usunięcia zespoleń inne: rekonstrukcje ścięgna Achillesa reinsercja ścięgna mięśnia dwugłowego (bicepsa) usuwanie ganglionów usuwanie znamion cieśń nadgarstka palce trzaskające młotkowate choroba Dupuytrena zespół de Quervaina

 

Doświadczenie:

specjalizacja w SPSK im. A. Grucy w Otwocku dyżury ortopedyczne pełnione w trakcie specjalizacji w SPSK im. A. Grucy w Otwocku, Szpitalu Praskim oraz w MSWiA w Warszawie obecnie Szpital Bródnowski, gdzie zajmuje się głównie chirurgią urazową narządu ruchu

 

Znajomość języków:

j. angielski j. rosyjski 

Inne osiągnięcia:

Stypendium Naukowe Prezesa Rady Ministrów Stypendium Naukowe Akademii Medycznej w Warszawie
środy
więcej  
Radko Marcin lek. Marcin Radko urolog, androlog

Specjalista andrologii EAA (European Academy of Andrology). Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego specjalizujący się w urologii i andrologii. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej, schorzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet. Zajmuje się leczeniem chorób męskich narządów płciowych, schorzeń urologicznych, zaburzeń płodności, stulejką, zaburzeniami erekcji, zapaleniem prostaty.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego, European Association of Urology i Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Uzyskał certyfikat specjalisty andrologii klinicznej European Academy of Andrology.

Odbył liczne staże oraz kursy z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.

poniedziałki
więcej  
Roguska Magdalena lek. Magdalena Roguska ginekolog

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Hipertermii Onkologicznej.Specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii.Pracuje w Kliniece Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Pracę lekarza w Zespole Oddziałów Ginekologiczno-Położniczych łączy z pracą naukową i dydaktyczną. Bierze udział w szkoleniach i kursach pogłębiając swą wiedzę i umiejętności w zakresie położnictwa i ginekologii, a także ultrasonografii i chirurgii małoinwazyjnej (laparoskopowej). Zajmuje się kompleksowo prowadzeniem ciąży, diagnostyką i leczeniem chorób narządu rodnego, zaburzeń miesiączkowania, antykoncepcją oraz terapią w okresie menopauzy.

 

czwartki
więcej  
Sasinowski Tomasz lek. Tomasz Sasinowski ortopeda

Lekarz w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.Pracuje na co dzień w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowski. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2017 roku ukończył roczny kurs medycyny anti-aging. Certyfikowany trener personalny FMS (Functional Movement Systems) orazkonsultant programu LEAP (Lifestyle Eating And Performance).

Pasjonat medycyny anti-aging oraz leczenia dietą. Stosujący holistycznepodejście do pacjenta w prewencji i leczeniu wielu dolegliwości. 

Obecnie w trakcie studiów doktoranckich bada zastosowanie diety niwelującejsubkliniczne stany zapalne w leczeniu bólu kręgosłupa oraz stawów kolanowych.

czwartki
więcej  
Serafin-Król Małgorzata dr n. med. Małgorzata Serafin-Król radiolog, diagnostyk

Lorem...

wtorki
więcej  
Słomka Anna lek. Anna Słomka ginekolog

Specjalizuje się w zakresie położnictwa i ginekologii.

Wykonuje szerg badań USG potrzebnych do prawidłowego przebiegu ciąży.

piątki
więcej  
Stańczyk Adam dr n. med. Adam Stańczyk kardiolog, hipertensjolog, internista

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z kardiologią związany jest od czasu studiów, gdzie początkowo w ramach Indywidualnego Toku Studiów a następnie studiów doktoranckich pracował w Klinice Kardiologii I Katedry Kardiologii i Kardiochirurgii UM w Łodzi. W latach 2001/2002 był stypendystą programu Sokrates Erasmus na Uniwersytecie w Murcii (Hiszpania). Zainteresowania Dr poza kardiologią ogólną koncentrowały się na diagnostyce i leczeniu chorych z omdleniami odruchowymi. Efektem tych lat była obroniona z wyróżnieniem w 2008r praca doktorska "Zmiany neurohormonalne podczas testu pochyleniowego u chorych z omdleniami wazowagalnymi".

Od września 2008r. związany jest z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

W 2010r. uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2013 specjalisty z dziedziny hipertensjologii.

Dodatkowo w 2013r. ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie Innowacją w Sektorze Zdrowia" na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Obecnie poza pracą naukową i kliniczną w Klinice Kardiologii konsultuje w ramach poradni przyszpitalnej pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, omdleniami, przeprowadza kwalifikacje do wykonania m.in. testu pochyleniowego. Dr Stańczyk zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, omdleń, chorobą wieńcową, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, kołataniami serca.

wtorki
więcej  
Stolarczyk Artur dr hab. n. med. Artur Stolarczyk ortopeda

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie.Zajmuję się leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego i biodrowego.

piątki
więcej  
Surowiecki Robert dr n. med. Robert Surowiecki ortopeda/ medycyna sportowa

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalista w dziedzinie ortopedii, traumatologii, medycynie sportowej i wychowania fizycznego. Wieloletni wykładowca, asystent w Katedrze i Klinice II Wydziału Lekarskiego WUM. 

Zajmuje się chirurgią artroskopową stawów i leczeniem osteoporozy.

poniedziałki
więcej  
Szadryn Agnieszka lek. Agnieszka Szadryn kardiolog, internista

2002-2008 Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego I Wydział Lekarski. Od 2008 roku związana pracą zawodową i naukową z Kliniką Kardiologii i Chorób Wewnętrznych MSB BCK oraz ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. W 2017 roku ukończona pozytywnie specjalizacja z Chorób wewnętrznych i rozpoczęta specjalizacja z Kardiologii.

środy
więcej  
Szarzyński Mirosław dr n. med. Mirosław Szarzyński ortopeda

1981 r. wyjazd do Republiki Federalnej Niemiec

1987-1994 studia: Albert-Ludwigs-Universität, Freiburg (RFN)

1994 r. tytuł dr med.: magna cum laude

1994 - 2000 asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej, Universitätsklinik, Freiburg

2000 - 2002 asystent w Klinice Chirurgii Urazowej i Traumatologii, Medycyny Sportowej,Universitätsklinik, Freiburg (Prof. Dr. N. P. Sudkamp)

2002 - 2004 asystent w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Witten / Herdecke w Ew. Szpitaluw Schwerte (Prof. Dr. R. Labitzke)

2004 - 2007 ordynator oddziału chirurgii i traumatologii w Ew. Szpitalu w Schwerte (Prof. Dr. R. Labitzke)

od 2005 r. współpraca z NZOZ Arthros w Nałęczowie i Ambulatorium Artroskopowym w Olsztynie (regularne przyjazdy z Niemiec do operacji barku)

w 2007 r. powrót do Polski

do sierpnia 2011 współpracownik NZOZ Arthros Nałęczów

od 2011 operacje (w ramach NFZ) w szpitalu Medicover Warszawa oraz w klinice Mediq w Legionowie.

 

czwartki
więcej  
Szczęsny Piotr lek. Piotr Szczęsny reumatolog
piątki
więcej  
Szlufik Stanisław lek. Stanisław Szlufik neurolog

Specjalista neurolog z doświadczeniem w pracy z pacjentami zarówno w warunkach szpitalnych jak również w poradniach specjalistycznych. Jest również w trakcie pisania rozprawy doktorskiej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, której tematem przewodnim jest zastosowanie metod operacyjnych w leczeniu choroby Parkinsona.

Na co dzień łączy pracę lekarza praktyka i naukowca - najczęstszymi tematami prac badawczych są choroby neurodegeneracyjne (w tym choroba Parkinsona, parkinsonizmy atypowe, choroba Alzheimera itp). Interesuje się poza tym chorobami naczyniowymi OUN, zespołami korzeniowymi oraz neuroonkologią.

Posiada ponad 4-letnie doświadczenie w pracy z toksyną botulinową, stara się również służyć pomocą chorym ze schorzeniami neurologicznymi, w których jej zastosowanie może pomóc poprawić jakość życia oraz pomagać w ich dalszym usprawnianiu ruchowym (jak również w leczeniu migrenowych bólów głowy).

Ponadto zajmuje się również prowadzeniem pacjentów po operacjach głęgokiej stymulacji mózgu (programowanie systemów DBS Medtronic, St Jude Medical, Boston Scientific).

wtorki
więcej  
Szuba Olaf lek. Olaf Szuba ortopeda

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem Traumatologii i Chirurgii Ręki. Posiada duże doświadczenie w leczeniu operacyjnym urazów narządu ruchu i schorzeń ręki, m.in: zespołu kanału nadgarstka, palców strzelających, zastarzałych uszkodzeń ścięgien, nerwów obwodowych, artroz nadgarstka, zaburzeń zrostu kostnego, kontuzji wspinaczkowych. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Katedrze Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobył również podczas staży w renomowanych ośrodkach Chirurgii Ręki i Traumatologii w Polsce (Szczecin, Poznań), w Niemczech (Oldenburg, Cuxhaven) i Włoszech (Savona).

Autor publikacji w czasopismach medycznych oraz wystąpień na konferencjach medycznych, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zajmuje się leczeniem chorób zespołu cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty, neuropatii, zespołu Quervaina, złamań, uszkodzeń ścięgien, palca trzaskającego, zespołu rowka nerwu łokciowego, zespołu kanału Guyona, powikłaniami leczenia operacyjnego ręki, urazów ręki, zaburzeń zrostu kostnego, artrozą nadgarstka, artrozą ręki, zwyrodnieniami stawów nadgarstka, palcem młoteczkowatym, palcem łabędzia szyja.

czwartki
więcej  
Timorek-Lemieszczuk Agnieszka dr n. med. Agnieszka Timorek-Lemieszczuk ginekolog

 

 

wtorki
więcej  
Wajszczuk Marcin lek. Marcin Wajszczuk urolog

Ukończył studia medyczne na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada specjalizację w dziedzinie urologii. Na co dzień praktykuje w Klinice Urologii Ogólnej, Czynnościowej i Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, zajmując się leczeniem chorób układu moczowego u kobiet i moczowo – płciowego u mężczyzn. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU).

Zajmuje się leczeniem kamicy nerkowej, kamicy moczowej, rakiem prostaty, przerostem prostaty, nietrzymaniem moczu, stulejką, rakiem jądra, wodniakiem jądra, zapaleniem prostaty, rakiem pęcherza moczowego.

poniedziałki
więcej  
Wróbel Katarzyna lek. Katarzyna Wróbel dermatolog

Absolwentka I Wydziału Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje w Klinice Dermatologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie specjalizuje się w zakresie dermatologii i wenerologii.

Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Sekcji Dermatologii Onkologicznej.

Stale poszerza swoje kwalifikacje biorąc czynny udział w licznych kursach, szkoleniach i kongresach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.

środy
więcej  
Wsół Agnieszka dr n. med. Agnieszka Wsół kardiolog

W 2007 roku z wyróżnieniem ukończyła studia medyczne na II Wydziale Lekarskim w Akademii Medycznej w Warszawie. W trakcie studiów odbywała staże zagraniczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie w Katedrze i Klinice Kardiologii II Wydziału Lekarskiego, gdzie w latach 2009-2014 odbywała specjalizację z chorób wewnętrznych oraz gdzie w 2015 roku rozpoczęła i kontynuuje specjalizację z kardiologii. W zakresie diagnostyki kardiologicznej specjalizuje się w nieinwazyjnej diagnostyce kardiologicznej (blisko 9-letnie doświadczenie w wykonywaniu i opisywaniu badań Holter EKG, Holter ABPM, testy wysiłkowe na bieżni i cykloergometrze, ergospirometria). Uczestniczyła w licznych kursach z zakresu ergospirometrii oraz uzyskała certyfikat ALS Provider Course. Pracę kliniczną od wielu lat łączy z pracą naukową.

Od 2007 roku związana jest z Katedrą i Zakładem Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie początkowo pracowała na stanowisku asystenta, a następnie od 2012 roku adiunkta. W ramach zatrudnienia w Katedrze poza praca naukową prowadzi również zajęcia z fizjologii i patofizjologii człowieka ze studentami Wydziału Lekarskiego, Lekarsko-dentystycznego, English Division oraz English Dentistry Division.

W kwietniu 2012 roku z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską: Jest autorem i współautorem licznych publikacji dotyczących regulacji układu krążenia w pozawałowej niewydolności serca i nadciśnieniu tętniczym, jak również autorem publikacji, monografii oraz rozdziałów do książek o tematyce klinicznej, w tym rozdziałów dotyczących fizjologii wysiłku fizycznego.

Za swoją pracę naukową oraz dydaktyczną została nagrodzona stypendium Ministra Zdrowia (2006-2007), Zespołową Nagrodą Ministra Zdrowia (2011 r.) oraz Nagrodą Zespołową I stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2012 r.).

Od 2009 roku jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK, ESC).

Od 2010 roku jest członkiem Sekcji Kardiologii Sportowej oraz Kardiologii Eksperymentalnej PTK.

W roku 2013 została członkiem „Klubu 30” Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zrzeszającego młodych polskich kardiologów, którzy osiągnęli znaczący międzynarodowy sukces naukowy przed 40. rokiem życia.

Zajmuje się leczeniem nadciśnienia, choroby wieńcowej, chorób serca, zaburzeń rytmu serca, wadami serca.

wtorki
więcej  
Wyzgał Marcin lek. Marcin Wyzgał internista

Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od grudnia 2012r. pracuję w Klinice Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Instytutu Transplantologii im. prof. Tadeusza Orłowskiego w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, gdzie rozpocząłem specjalizację z chorób wewnętrznych. Na co dzień sprawuję opiekę zarówno nad pacjentami internistycznymi jak i z chorobami nerek oraz po transplantacji narządów. Aktualnie realizuję także badania naukowe w Klinice będące przedmiotem rozprawy doktorskiej. W ramach działalności dydaktycznej prowadzę także seminaria oraz zajęcia praktyczne dla studentów pielęgniarstwa, analityki medycznej oraz kierunku lekarskiego. Moim szczególnym obszarem zainteresowania są choroby wewnętrzne, choroby nerek, diabetologia, transplantologia.

czwartki
więcej